KÜP


Gelin 2014 yılının en iyi film oskar ödülü sahibi Interstellar filminin finalinden bir sahneyi izleyelim. Öncesinde filmi izlememiş olanlar için kısaca özetleyelim. Tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden kıtlık baş göstermiş ve medeniyet gerileyerek tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Eski bir NASA pilotu olan Cooper'ın 10 yaşında olan kızı Murph odasında bir hayaletin kendisi ile iletişim kurduğunu düşünmektedir. Sonrasında Murph'un hayaletinin gönderdiği bilinmeyen istihbaratın yer çekimsel dalga kullanarak kodlandığını keşfederler. Profesör Brand "Onlar" dediği uzaylı bir zekanın Satürn yakınında bir solucan deliğini açtığını, başka bir galaksiye geçerek yaşanabilir yeni bir gezegen bulmamız için bir umut verdiklerini söyler. Cooper'ın pilotluğunu yaptığı uzay aracı ile beraberindeki astronotların görevi hangi gezegenin yaşanabilir olduğunu araştırmaktır. Filmin sonunda bu uzaylı zekanın evrimleşerek üst boyutlarda yaşamaya başlayan insanlar olduğu ortaya çıkar.

Kıtlık, evrimleşerek üst boyutlara geçen insanlar, hayalet ve Saturn anahtar kelimelerini hafızamıza not ederek devam edelim.

 2001: A Space Odyssey. Saturn den boyut değiştirir. kitabında Saturn filmde jüpiter. halkaları yapmak zor olduğu için

gezegen dizilimleri ve  monolithShabatai (Saturn) is formed by Vayt-Bayt on the upper surface of the cube and thus graces us with the blessing of the Sabbath. It gives us freedom of action through the release of our complete vitality. Its name is Sheen, the cosmic breath, Bayt, our physical body, Tav, the completion of our body as a Tabernacle of universal life-death and, finally the Yod manifested existence. Thus Shabatai on our head showers us with symbolic fire, that which forms the head: it is Hhaim (alive) by Vayt in Ghedi (Capricorn), and Mot (dead) by Bayt in Deli (Sagittarius). 

   Carlo Suares, The Sepher Yetsira (Yetzirah), p.132


“When the Holy One, blessed be He, was about to create the world, He detached one precious stone from underneath His Throne of Glory and plunged it into the Abyss, one end of it remaining fastened therein whilst the other end stood out above; and this other and superior head constituted the nucleus of the world, the point out of which the world started, spreading itself to right and left and into all directions, and by which it is sustained. That nucleus, that stone, is called sh'thyiah (foundation), as it was the starting-point of the world. The name sh'thyiah, furthermore, is a compound of shath (founded) and Yah (God), signifying that the Holy One, blessed be He, made it the foundation and startingpoint of the world and all that is therein.” (Zohar II:222a)


 


contact , pi sayısı ve filmi “The cosmos is within us. We are made of star-stuff. We are a way for the universe to know itself.” (sh'thyiah) foundation stone muallak kayası

  http://www.maqom.com/journal/paper33.pdf   http://garethknight.blogspot.com.tr/2012/11/the-qabalistic-cube-of-space-and-tarot.html  

Tzimtzum vakum

 hiçlik, metatron, saturn

ain tovah (good eye) ain ha'ra (evil eye)

http://www.ahirbeter.com/wp-content/uploads/2018/03/sephirot.jpgfBu sahnede anlatılan şey Murph'un hayaletinin aslında babası Cooper olduğudur. Babası kara deliğe düşmüş ve kendini bir tesseractın (hiperküp) içinde bulmuştur. Cooper kızına mesaj göndermiş ve zamanın akışını değiştirmiştir. Yani haşa kaderi.

Kaderi değiştirebileceğine inanmak kavramının kökeni nedir peki. Kabala.


Dan Brown Başlangıç küp bilgisayar

Kim olursan ol, neye inanırsan inan, Çok yakında her şey değişecek...Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.” Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz," dedi. Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu... Nereden geldik? Nereye gidiyoruz? İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir...Thor, Ironman, The Avengers, Kaptan America, Transformers, Fringe, Agent Of S.H.I.E.L.D. vs. gibi özellikle gençlerin ayıla bayıla izlediği film ve dizilerde süper ve sonsuz güçleri edinmenin, boyutlar arası geçişlerin, zamanda yolculuğun, zaman akışında değişikliğin yapabilmenin ve hatta haşa yaratımın kökeninde yattığı vurgulanan bu küp sembolizminin kökeni nedir acaba ?KYa bunlar sadece eğlence için yapılan dizi ve filmler ne alakası var diyen olacaktır illa ki.

Süper Sicim Teorisi veya M-Teorisi ya da nam-ı diğer Herşeyin Teorisi  (The Theory Of Everyhting) üzerinden kabala sentezli kuantum teolojiye. Benim de Herşeyin Teorisi başlığını ve konseptini seçmemin aslında oldukça manidar bir tercih olduğunu farketmişsinizdir sanırım. Not olarak her nedense (!!??) kafayı uzaylılar ile kırmış olan küresel çetenin tetikçilerinden Stephen Hawnking'in de bu teoriyi desteklediğini ve aynı isimli de bir kitabı olduğunu hatırlatayım.

Küp ve Sicim Teorisi vs. demişken sözü küresel çetenin bir diğer tetikçisi Michio Kaku efendiye getirmemek olmaz.Bu kitaptan bir alıntı yapalım. Bakalım neler anlatıyor.


“Imagine being able to walk through walls. You wouldn’t bother with opening doors; you could pass right through them…Imagine being able to disappear or reappear at will. Instead of driving to school or work, you would just vanish and rematerialize in your classroom or office…You would be hailed as a master surgeon, with the ability to repair the internal organs of patients without ever cutting the skin…No secrets could be kept from us. No treasures could be hidden from us. No obstructions could stop us. We would truly be miracle workers, performing feats beyond the comprehension of mortals. We would also be omnipotent. What being could possess such God-like power? The answer: a being from a higher dimensional world.”

Michio Kaku, Hyperspace, Chapter 2, Anchor Books, pg. 46


ce eğlence için yapılan dizi ve filmler ne alakası var diyen olacaktır illa ki.ce eğlence için yapılan dizi ve filmler ne alakası var diyen olacaktır illa ki.ce eğlence için yapılan dizi ve filmler ne alakası var diyen olacaktır illa ki.H


orbital mind control lasers ile ilgili görsel sonucu


Hce eğlence için yapılan dizi ve filmler ne alakası var diyen olacaktır illa ki.http://laitman.com/2011/05/the-aliens//dhttp://amazingdiscoveries.org/S-deception_New-Age-Carl-Jung_visualization_Salome
Bir zamanlar hayatını ruhsal gelişime adamış insanlar, manastır ve tapınaklarda münzevi bir hayat yaşayan rahipler, keşişler ve ruhsal aydınlanma peşinde koşan insanlar vardı. Bu insanlar aydınlanmaya ulaşma umuduyla maddi dünyaya ilişkin her şeyi bir kenara ittiler, günlerini, aylarını, yıllarını meditasyon ve tefekküre adadılar. Bazen maddi dünyadan vazgeçmeleri de yetmedi, ruhsal aydınlanmayı bir başka ömre ertelediler. Geçen zamanla birlikte hem dünya değişti, hem de insanlık gelişti. Artık maddi yaşamdan kaçmanın gerekli olmadığı, bunun herhangi bir yararının da bulunmadığı bir döneme gelindi. Belli koşulların sağlanması halinde eskiden onlarca yıl süren tekâmül süreci birkaç ay gibi kısa bir zamana sığar hale geldi. Bu kitabımızda ruhsal gelişim ve tekâmül için gerekli olan koşulları anlatacağız, mistik güçlerin gelişimi için yeni ve kolay uygulanabilir teknikler önerecek ve varoluşun metafizik planıyla ilgili okült gerçeklere farklı bir açıdan bakacağız. Bu kitabın bir yerinde kendinizi bulacağınıza eminiz...KL
“A Jew was not created as a means for some other purpose; he himself IS the purpose, since the substance of all divine emanations was created ONLY to serve the Jews.”  – Chabad Lubavitch leader, “The Great Rebbe” Rabbi Menachem Mendel Schneerson; Israel Shahak and Norton Mezvinsky. (1999). Jewish Fundamentalism in Israel. Pluto Press, p.B8-62)

“Gentile souls are of a completely different and inferior order. They are totally evil, with no redeeming qualities whatsoever.” …If every simple cell in a Jewish body entails divinity, is a part of God, then every strand of DNA is a part of God. Therefore, something is special about Jewish DNA…

Chabad Lubavitch Rabbi Yitzhak Ginsburgh quoting the founder of the Chabad movement Shneur Zalman of Liadi – Jewish Week – April 26, 1996.

62)


Sibylla 

Profesör Sibyl Trelawneyff 

“Kuzey sınırlarımız Kapadokya’daki (Orta Anadolu) dağlara kadar dayanır. Güneyde de Süveyş Kanalı’na.” (The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.711)Sahipleri Sergey Brin ve Larry Page isimli iki yahudi olan Google'a ait işletim sistemi Android'in ikonlarına bir göz atalım. Tabi önce andorid sözcüğü ne anlam ifade eder ona bir bakalım. Android, eski Yunanca insan kelimesinden türetilmiş olup insansı gibi bir anlam ifade eder. Zeki canlı varlıklar tarafından yapılmış insansı makinelere verilen addır.Yahudi yazar Mel Odom, androidlerin yer aldığı futuristik Android : Golem isimli  kitabında distopik bir geleceği tasavvur eder.

Soru : Yahudilerin avuçlarına aldıkları sinema ve basın yayın neden kitlelere sürekli olarak yapay zekanın dünyayı ele geçirdiği bir gelecek öngörüsünü empoze eder. Battlestar Galactica, Fringe, Westworld, Alterede Carbon, Terminatör, Eagle Eye, Transcendece, Matrix, 2001: A Space Odyssey, Ghost In Shell, Blade Runner 2049 gibi popüler dizi ve filmler ya da Dan Brown tetikçisinin son kitabı Origin (Başlangıç) gibi neşriyatlar, müzik klipleri vs. vs. Verilebilecek örnekler sayısız.

  Transhümanizm ve Singularity  gibi bilinç transferi, ölümsüzlük vb. kavramlarını beynimize işleyen bu furya dün ya da bugün başlayan bir şey de değil üstelik. 1927 yılı yapımı olup uzun metraj ilk bilim kurgu filmi kabul edilebilecek ve günümüz parası ile 200 milyon $ gibi uçuk bir bütçeyle çekilip gişede çakılması ile yapımcısını iflasın eşiğine sürükleyen meşhur Metropolis filmi ile açılır bu perde. Enteresandır onun da yönetmeni de (Fritz Lang) yahudidir.

Dilerseniz bu kadar parayı bu filme neden gömdüklerini anlamak için biraz yakından göz atalım.


BEYAZ TAVŞANI TAKİP ET (METROPOLIS) 


Öncelikle şu golem neyin nesidir onu bir anlamak için yahudi kutsal kitabı Talmud'a göz atalım.


Rava, gerçekten de kutsallığın güçlerini kullanarak bir insan, bir golem yaratmıştı. Rava yarattığı şeyi önce Rabbi Zeira'ya yolladı. Rabbi Zeira onunla konuşacak oldu fakat o cevap vermedi. Rabbi Zeira ona : "Sen topluluk üyelerinden, bilgelerden biri tarafından yaratıldın. Yaratılışında kullanılan toprağa geri dön." dedi.

Sanhedrin 65b 17


Yahudi mistisizminde sıklıkla karşılaşılan golemlerin kilden, yaratma vasfına ulaşmış (?) çok bilge hahamlarca, kabala büyüleri ve tanrının saklı adının ( YHWH - Tetragrammaton ) kombinasyonlarının kullanılması marifetiyle oluşturulan insanın varlıklar olduklarına inanılır. 
https://youtu.be/WkEleGB5ICk  


vvvnabukadnazaar rüya

Tevrat Daniel : 2

1 Krallığının ikinci yılında Nebukadnessar bir düş gördü. Ruhu üzüntüyle sarsıldı, uykusu kaçtı. 2 Düşünün ne olduğunu söylesinler diye sihirbazları, falcıları, büyücüleri, yıldız bilimcileri çağırttı. Hepsi gelip kralın önünde durdular. Kral, “Beni üzüntüyle sarsan bir düş gördüm. Ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum” dedi.

27 Daniel şöyle yanıtladı: “Kralın açıklanmasını istediği gizi ne bir bilge, ne falcı, ne de sihirbaz açıklayabilir. 28 Ama gökte gizleri açıklayan bir Tanrı var. Gelecekte neler olacağını Kral Nebukadnessar'a O bildirmiştir. Yatağında yatarken gördüğün düş ve görümler şunlardır:

31 “Ey kral, düşünde önünde duran büyük bir heykel gördün. Çok büyük ve olağanüstü parlaktı, görünüşü ürkütücüydü. 32 Başı saf altından, göğsüyle kolları gümüşten, karnıyla kalçaları tunçtan33 bacakları demirden, ayaklarının bir kesimi demirden, bir kesimi kildendi. 34 Sen bakıyordun ki, bir taş insan eli değmeden kesilip heykelin demirden, kilden ayaklarına çarparak onları paramparça etti.

37 Sen, ey kral, kralların kralısın. Göklerin Tanrısı sana egemenlik, güç, kudret, yücelik verdi. 38 ... Seni hepsine egemen kıldı. Altından baş sensin. 39 Senden sonra senden daha aşağı durumda başka bir krallık çıkacak. Sonra bütün dünyada egemenlik sürecek tunçtan üçüncü bir krallık çıkacak. 40 Dördüncü krallık demir gibi güçlü olacak. Çünkü demir her şeyi kırıp ezer. Demir gibi tümünü kırıp parçalayacak. 41 Ayaklarla parmakların bir kesiminin çömlekçi kilinden, bir kesiminin demirden olduğunu gördün; yani bölünmüş bir krallık olacak bu.

44 “Bu krallar döneminde Göklerin Tanrısı hiç yıkılmayacak, başka halkın eline geçmeyecek bir krallık kuracak. Bu krallık önceki krallıkları ezip yok edecek, kendisiyse sonsuza dek sürecek. 


Jack Warner who founded the Warner Brothers was a Mason with the Mount Olive Lodge No. 506, Los Angeles, California.

Louis B. Mayer was a film producer who merged to form Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), and was a member of the St. Cecile Lodge No. 568, New York, New York.

Darryl F. Zanuck was the co-founder of 20th Century Productions, and a Mason at the same lodge as Jack Warner at the Mount Olive Lodge No. 506, Los Angeles, California.

Joseph M. Schenck was the co-founder of 20th Century Productions Member of Pacific Lodge No. 233

Carl Laemmle was the founder of Universal Studios yahudi. Member of Pacific Lodge No. 233

Walt Disney founded Walt Disney Studios and was a member of The Order of DeMolay society was founded in Kansas City, Missouri. Masonluğun sponsorluğunda ve adını son tapınakçı üstadı  Jacques de Molay dan alır.


33rd degree Freemason Manly P. Hall had called, "The Secret Destiny of America."


Britanya Psişik Araştırma Derneğihh


BEYAZ TAVŞANI TAKİP ET 


-- { İBRAHİM SURESİ (46-47) } --  

Şetan : «Ve mutlaka onları saptıracağım ve her durumda onları kuruntulara düşürüp, olmayacak kuruntularla aldatacağım. Mutlaka onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar ve yine mutlaka onlara emredeceğim de Allah'ın yarattığını değiştirecekler. » Ve her kim Allah'ı bırakıp şeytanı dost edinirse, şüphesiz açıktan açığa bir zarara düşmüştür!


Man, the creature, is commanded to become a partner with the Creator in the renewal of the cosmos; complete and ultimate creation — this is the deepest desire of the Jewish people.

SHABBAT 10A

Every judge who judges with complete fairness, even for a single hour, tradition gives that judge credit as though they had become a partner to the Holy Blessed One in the creation.


Kabalistler tüm ruhların kendilerine ait olan 5 parçayı düzeltene kadar reenkarnasyon geçireceğini söylerler. Bu 5 parça Yaradan’dan yansıyan 5 ışığın ruhun 5 kısmını mükemmel şekilde doldurduğu zaman reenkarnasyonun da o ruh için sona ereceği anlatılmaktadır. Bu noktaya gelen ruhlar ancak kendi arzularıyla tekrar bu dünyada beden alırlar. Çünkü o noktaya ulaşmış bir ruh Yaradan’dan bağımsız karar verebilir.   Kabalada öğretmene Rav denir, öğretmen ruh âlemini hisseden ve öğrencilerine bunları anlatan kişidir (hem bu dünyada hem ruh âleminde aynı anda yaşar). Bu durum abartısız olarak böyledir


sanhedrin 65 b Raba said: If the righteous desired it, they could [by living a life of absolute purity] be creators, for it is written, But your iniquities have distinguished between etc.22 Rabbah created a man,23 and sent him to R. Zera. R. Zera spoke to him, but received no answer. Thereupon he said unto him: 'Thou art a creature of the magicians. Return to thy dust.'     


   


k